Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisinin 2018 yılı 1. sayısı çıktı.

Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisi’nin ikinci yayın döneminin (Ocak 2016—günümüz) üçüncü yılına girmiş bulunmaktayız. Başarılı ve üretken, yeni bir yayın yılı hedeflerken, 23. cilt 1. sayımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

Bu sayımızda yedisi orijinal araştırma makalesi, üçü olgu sunumu ve biri de derleme türünde olmak üzere, toplam 11 bilimsel yazıya yer vermekteyiz. İngilizce yazı sayısını artırmış olmamızın alacağımız atıfları da artıracağı düşüncesindeyiz.

Yine bu sayı itibarıyla uluslararası danışman sayımız altıdan dokuza yükselmiş ve İnternet sitemiz güncellenmiştir. Ayrıca hızla büyüyen dergimiz için bir ihtiyaç haline gelen bölüm editörlükleri kuruldu. Bunlar temel bilimler, dahili bilimler ve cerrahi bilimler editörlükleri olarak organize edildi ve her birinde alanında yetkin akademisyenler görev aldı.

2017 başında 2016 için yapmış olduğumuz gibi, 2017 boyunca dergimize katkıda bulunan hakemlerimizin listesini 2018 başındaki bu sayımızda ve ayrıca İnternet sitemizde (http://hsv.dergipark.gov.tr/anadoluklin) yayımlamaktayız. Hakemlik yapan değerli akademisyenlerimize bir kez de buradan teşekkür ederiz. Dergimizde hakemlik görevi üstlenmek isteyen akademisyenlerin özgeçmişlerini anadoluklinigi@hayatvakfi.org.tr adresine göndermeleri halinde bu başvuruları değerlendirmekten mutluluk duyarız.

Halihazırda 12 dizinde taranmakta olan dergimiz, bir önceki sayıdan bu yana saygın dizinlerden biri olan DOAJ’da yer almaktadır. Ayrıca MIAR, EBSCO ve Scopus dizinlerine girmek için de gereken başvurular yapılmıştır.

Sonraki sayılarımızda siz değerli okurlarımız için akademik hayat, makale yazımı ve dergicilik ile ilgili çeşitli konularda değerli editörlerimizce hazırlanacak editöryal yazıların yer alacağını ve bunların çok yararlı bilgiler içereceğini de şimdiden duyurmak isteriz.

Dergi editörleri olarak, her türlü katkı ve desteğiniz için teşekkür eder, bu desteklerin ve ilginizin devamını temenni ederiz.

Saygılarımızla.

Ulaş

Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisinin 2018 yılı 1. sayısı çıktı.

Etkinlik Takvimi

<<Haziran 2018>>
PSÇPCCP
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

HSV Etkinlikler

Kayıtlı yeni etkinlik yoktur.

HSV Duyuru

Mezuniyet Gecesi Gerçekleştirildi

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın düzenlediği Mezuniyet Gecesi’18 Hayat Dostları’nın katılımı Devamı

HSVeczacı Kozası Yaz Stajı Kayıtları Başladı

Hayat Vakfı Eczacı Kozası olarak Öğrenci İlişkileri Komisyonumuz öğrencilere yaz stajlarını yapabilmeleri Devamı

Prof Dr Mustafa Samastı için tören düzenlendi

Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi ve ilk Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr Mustafa Devamı

Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisinin 2018 yılı 1. sayısı çıktı.

Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisi’nin ikinci yayın döneminin (Ocak 2016—günümüz) üçüncü yılına Devamı

‘Batı’daki Biyomedikal Etik Tartışmalarında Özerklik ve İnsanlık Onuru’ Betim Kitaplığı’ndan Çıktı.

Kök hücre araştırmaları, reprodüktif insan klonlama tasarıları, kimerizm ve transgenez ürünü canlıların Devamı