Hayat Vakfı » Şubeler » HSV Ankara Şubesi

HSV Ankara Şubesi

Türkiye’nin başkenti ve İstanbul’dan sonra en kalabalık ikinci ili olan Ankara coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Yüzölçümü 25.632 kilometrekare olup rakım 938 metredir. Roma döneminde Anküra olarak okunan şehrin adı Engürü ve Engüriye olarak değişime uğrasa da 16. yüzyıldan itibaren Ankara olarak kayıtlara mevcuttur.

Halen ilimizde yirmibir üniversite bulunmakta olup bu üniversitelerde 10 Tıp (ayrıca yedi İngilizce bölümü) Fakültesi, beş Diş Hekimliği (ayrıca üç İngilizce bölümü) Fakültesi, dört Eczacılık (ayrıca 2 İngilizce bölümü) Fakültesi, toplamda62 bölümü olan 10 Sağlık Bilimleri Fakültesi ve toplamda 85 bölümü bulunan dokuz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mevcuttur.

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Ankara Şubesi 17.Eylül.2011 tarihinde Vakıf Mütevelli Heyeti kararı ile kurulmuştur. Şube merkezi restore edilmiş tarihi Altındağ evlerinin bulunduğu Hacettepe mahallesi Hamamarkası sokakta bulunmaktadır. Taşınmaz Hayat Vakfı’nın mülküdür.